Bussin aikataulu perjantai: *
Tampere vanhan kirkon pysäkki kello 16.00 *
Nokia, Pirkkalaistien pv-pysäkki kello 16.15
*Vammala Linja-autoasema kello 17.00
*Huittinen, Härkäpakari kello 17.20
Saapuminen teatterille kello 18.30 . PAULA! musikaali alkaa kello 19.00
Paula Koivuniemi on suomalaisen kevyen musiikin kuningatar, jonka ura ulottui lähes kuudelle vuosikymmenelle. Paula!- musikaali kertoo rakastetun artistin tarinan ensimmäisestä keikasta Isän keikkabändin solistina aina uran huippuvuosiin ja Leidit lavalla kiertueeseen.
Mikä oli Paulan menestyksen salaisuus ja minkä hinnan hän sillä yksityiselämässään maksoi?
Näytelmän käsikirjoittaja on Kaisa Kuikkaniemi, Esa Nieminen ja Otto Kanerva, joka myös ohjaa esityksen. Kuikkaniemi ja Kanerva olivat myös Rauman kesäteatterissa viime kesänä ihastuttaneen Dingo musikaalin takana. Musiikin sovituksesta vastaa Esa Nieminen, joka toimii myös esityksiin valmistavana kapellimestarina.
Eri vuosikymmenten välillä liikkuvassa musikaalissa Paula Koivuniemen rooleissa nähdään kaksi näyttelijää Ninni Kekki sekä Raumalla vieraileva Maarit Peltomaa. Muissa rooleissa nähdään näyttelijät Jani Koskinen, Elina Ruti ja Antti Tuominen sekä Rauman teatterin näyttelijöinä Timo Julkunen, Juha Kulmala ja Raisa Sorri.
Esityksen jälkeen lähtö kotimatkalle.
Matkan hinta 85 euroa/ hlö/ Tampere-Nokia lähtöpaikat
Matkan hinta 80 euroa/ hlö Vammala-Huittinen lähtöpaikat
Sisältäen teatterilipun ja bussikuljetukset